Наукові конференції України, Інновації молоді в машинобудуванні 2020

Розмір шрифту: 
Розрахунок потужності електродвигуна та ємності акумуляторної батареї електроприводу електровелосипеда
М. О. Ісип, Р. Ю. Семененко, С. Гончаров

Остання редакція: 2020-05-18

Анотація


Електровелосипед – це практичний, корисний для здоров’я, екологічний та по-особливому зручний двоколісний транспортний засіб. Він представляє собою звичайний велосипед, який удосконалений деякими електротехнічними пристроями. Перевагами такого транспорту серед інших є гібридність, що означає вдале поєднання електродвигуна з людською силою, відсутність шкідливих викидів, а також величезна різниця у вартості енергії, необхідної для руху. Це, та ще кілька факторів призвели до стрімкого розвитку і поширення електровелосипедів у наш час. Так, спільною ініціативою НТУУ «Київський Політехнічний Інститут ім. І. Сікорського» та українською компанією «Delfast», яка займається виготовленням електровелосипедів, було створено R&Dцентр для розробки високотехнологічного вантажного електровелосипеда. В даній статті описаний метод розрахунку потужності електродвигуна та ємності акумуляторної батареї вантажного електровелосипеда, що розробляється.

Одним з найголовніших завдань у розробці системи електроприводу вантажного електровелосипеду є забезпечення потрібної дальності поїздки на ньому. В завдані, яке було сформоване членами гуртка відповідальними за вирішення цього питання, було задано, що електровелосипед має проїжджати 100 км з використанням електродвигунної тяги. Тож, постало конкретне завдання – як вибрати потрібний двигун та ємність акумуляторної батареї?

Для того, щоб розрахувати необхідну потужність електродвигуна для вантажного електровелосипеду, що розробляється, треба спочатку зрозуміти деякі фізичні процеси. По-перше, треба врахувати, що для руху електровелосипеда використовується людська сила в поєднанні з тягою електродвигуна. По-друге, зрозуміло, що такий транспортний засіб не має якогось конкретного порядку руху. Звідси можна зробити висновок, що для розрахунку потужності електроприводу можна використати фізичні залежності (1), (2) і (3), які дозволять описати рух електровелосипеда з постійною швидкістю на потрібну бажану відстань[1].

Ключові слова


Електричний велосипед

Посилання


1. Попович М. Г. Теорія електропривода: підручник. Київ. Вища школа, 1993. -494 с.

2. Вікович І.А. Теорія руху транспортних засобів: підручник. Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2008.—318 с.