Остання редакція: 2024-04-26
Анотація
Сьогодні в Україні значного поширення набуває сфера 3D-друку, яка застосовується у виготовленні виробів у дрібносерійному або штучному виробництві, які, своєю чергою, мають задовольняти умовам міцності, надійності та мінімальної маси. Проте, кожна деталь виготовлена за допомогою 3D-принтера може бути надрукована в різній орієнтації відносно стола, з різними напрямками волокон. Від цих змінних безпосередньо залежать фізичні властивості готових виробів, які можуть змінюватися у досить широкому діапазоні. Саме тому для виготовлення їх ефективними з погляду маси, міцності та вагової ефективності – визначення границь цього діапазону є необхідним компонентом, про що і йтиметься у цьому дослідженні.
Ключові слова
Посилання
1. Gibson I., Rosen D. W., Stucker B. Additive Manufacturing Technologies: Rapid Prototyping to Direct Digital Manufacturing. Boston, MA: Springer, 2010. ISBN 9781441911193.
2. Ferreira RTL. Experimental characterization and micrography of 3D printed PLA and PLA reinforced with short carbon fibers. Compos Part B Eng 124:88–100.