Наукові конференції України, Інновації молоді в машинобудуванні 2021

Розмір шрифту: 
Дослідження потоків газів в глушниках з різною будовою
В. А. Пронін, І. І. Ткач

Остання редакція: 2021-05-19

Анотація


Останні роки головним завданням промислового комплексу України стало ефективне забезпечення сучасною зброєю та спорядженням фронтових частин та підрозділів [1]. На сьогоднішній день, одним з найефективніших методів ведення сучасної війни стало застосування сил спеціальних операцій та диверсійно-розвідувальних груп. Такі підрозділи потребують спеціального спорядження для виконання поставлених завдань. Зазвичай, невід'ємним елементом такого спорядження є глушник.
Розберемо недоліки та переваги у використанні глушників [2]:
Переваги:
• значне зниження рівня виданого шуму
• гасіння полум'я від пострілу, яке є важливим демаскируючим фактором
• зменшення ймовірності травмувати органи слуху через занадто високий рівень гучності.
Недоліки:
• набагато сильніше забруднюється зброя
• затвор і газовий двигун через пару магазинів покриті нагаром
• стрілянина без окулярів стає небезпечною
• пристрілка зброї з глушником і без глушника не збігається ніколи.

Щоб досягти хороших показників зниження рівня звуку пострілу для боєприпасу іншого калібру, необхідно істотно модифікувати конструкцію окремих перегородок глушника, проставок і т.п. Перевага запропонованої моделі полягає в тому, що воно може бути використано з широкою гамою калібрів боєприпасів при мінімальній зміні конструкції глушника, що переважно забезпечується обертальним навколо осі глушника зміною взаємного положення перегородкових елементів.
При цьому ефективність зниження рівня звуку пострілу запропонованого глушника значно вище, ніж у попередніх конструкцій. Але даному глушнику притаманні ряд недоліків - глушник такої конструкції відчуває значні температурні і силові навантаження в разі стрільби чергами зі зброї з високою енергетикою патрона, що може привести до відхилення поздовжньої осі глушника від прямолінійності і збільшити розсіювання куль до неприпустимих значень або навіть до руйнування конструктивних елементів глушника.
Для моделювання ідеальної конструкції глушника потрібно, організувати на периферії першої камери високий тиск [3]. Доставити газ з усією камери які другої або третьої камери і подати його перпендикулярно потоку тільки з одного боку. З протилежного боку забезпечити багато місця з низьким опором щоб знизити потік газів. Попередні перегородки сприяють збігом газу в сторону чашки. На базі глушника моделі еталон - від'єднується вихрова від спіралей. На периферії вихрової поставлено ексцентрик направляючу до однієї стінки. У вищій точці канал по якому гази проходять поперек потоку в третій камері. З другої камери на протилежні стороні вхід в спіраль. З третьої камери навпроти поперечного потоку вхід в спіраль, а з камери в зоні куди газ притискається вхід в спіраль. У перших камерах перегородки зробити під кутом 60 градусів, щоб в канали потрапляли гази.
Отже, при моделюванні такої конструкції глушника ми зможемо досягти таких переваг серед інших моделей:
• незначна вага
• відвід забруднюючих газів в конструкцію глушника
• значніше зниження шуму в порівнянні з іншими моделями

Ключові слова


Глушник,потік газів

Посилання


1. https://jak.koshachek.com/articles/shepit-smerti-jak-vlashtovanij-zbrojovij-glushnik.html
2. https://safari.dp.ua/ua/pbs-dtk-saundmoderatoryi
3. https://skoda-tonika.com.ua/main/uk/-sepit-smerti-ak-vlastovanij-zbrojovij-glusnik.html