Наукові конференції України, Інновації молоді в машинобудуванні 2019

Розмір шрифту: 
СПЕЦІАЛЬНИЙ НАВАНТАЖУВАЛЬНИЙ ПРИСТРІЙ
O В Паславський

Остання редакція: 2019-05-24

Анотація


Жорсткість затискного патрона, його складальних одиниць або складових частин характеризує їх пружні деформації і поведінку під впливом зовнішніх сил і моментів, стійкість до змін їх форми і положення. Для різних режимів навантажень і деформації визначальними є відповідні жорсткості і податливості. Розрахувати жорсткість технологічної системи теоретично не представляється можливим в силу імовірнісного характеру прояви експлуатаційних властивостей контактуючих поверхонь, а також дійсних розмірів гарантованих зазорів. Тому, жорсткість елементів технологічної системи верстатів (жорсткість шпинделя, патрона і т.п.) в основному визначають експериментально і на основі отриманих експериментальних даних будують математичні моделі, які є підставою для їх аналізу і визначення необхідних заходів для розробки рекомендацій щодо підвищення жорсткості верстата і точності обробки. Для експериментального визначення  піддатливості затискних патронів розроблено спеціальний навантажувальний пристрій.

Навантажувальний пристрій (рис.1) містить навантажувальний силовий вузол, що складається з Г - подібного корпусу 1, який встановлюється на супорті 2 верстата (не показаний) та фіксується в Т- подібних пазах столу супорта болтами  3 та сухарями 4. Як силовий  навантажувального пристрою використовується передача гвинт-гайка ковзання. В меншому плечі Г - подібного корпусу 1 виконано різьбовий отвір, в якому розміщено навантажувальний гвинт 5. Навантажувальний гвинт 5 містить дві робочі частини з різьбою дрібного кроку правого та лівого напрямку різі. Середня частина навантажувального гвинта 5 виконана в вигляді шестигранника 6 під ключ.

Ліва частина навантажувального гвинта 5 з’єднана  з можливістю самовстановлення з кільцевим двохстороннім динамометром 11 та фіксується  болтами 8 в клемному з’єднанні 7. Інша частина  клемного  з’єднання болтами 9 жорстко та безлюфтово з’єднана  з  сегментом 10, розміщеним всередині кільцевого двохстороннім динамометра 11. Забезпечення процесу знакозмінного навантаження здійснюється спеціальним кільцевим двохстороннім динамометром 11.  Всередині кільцевого динамометра 11 розміщено корпус 12 з індикатором годинникового типу  13. Корпус 12 закріплено всередині кільцевого динамометра 11 накладками 14 та 15 болтами 16.

Протилежна частина кільцевого динамометра 11 фіксується сегментом 17 з болтами 18 на радіусній поверхні оправки 19. Оправка  19 затискується в затискних кулачках  20 затискного патрону 21.

Навантажувальний пристрій працює так.  При обертанні гвинта 5 за шестигранник 6 ключем за годинниковою стрілкою гвинт 5 переміщується вправо і клема 7 деформує та переміщує вправо кільцевий динамометр 11. Оскільки ліва сторона кільцевого динамометра 11 жорстко з’єднана з оправкою 19, то внаслідок чого на оправці 19 створюється радіальне навантаження. Величина радіального навантаження контролюється показаннями індикатора 13 по тарувальному графіку. Так виконується навантаження затискного патрона по схемі «на кулачок» та «між кулачками» без його повороту.

Ключові слова


Затискні механізми; захватні пристрої