Наукові конференції України, Інновації молоді в машинобудуванні 2019

Розмір шрифту: 
Автоматизоване проектування ТП виготовлення деталі «Штанга»
С. Ю. Журавель, В. І. Войтенко

Остання редакція: 2019-05-24

Анотація


Автоматизоване проектування є досить ефективним інструментом у наш час і має ряд переваг, зокрема це продуктивність праці, скорочення термінів технологічного підготовлення виробництва, забезпечення високого рівня гнучкості, мінімізація кількості помилок, накопичення інформаційно-довідкового простору за допомогою бази даних, покращення контролю.

Під час даної роботи був використаний програмний продукт САПР ТП «Sapr_2017», який є досить простим і зручним в використанні, має ряд переваг перед продуктами-аналогами, зокрема інтерактивно-діалоговий режим роботи.

Робота в даній програмі вимагає виконання наступних етапів: декомпозицію деталі, (розбиття її на окремі технологічні поверхні і їх нумерація) розробку структурно-технологічної модемі деталі, розробку принципової схеми ТП виготовлення деталі з використанням САПР ТП «Sapr_2017», синтез укрупнених технологічних операцій, синтез формули структури ТП (маршруту) обробки деталі, редагування завершального варіанту ТП у відповідності до синтезованої формули структури  ТП, оформлення маршрутно-операційного опису ТП по ГОСТ 3.1118 за допомогою САПР ТП «Sapr_2017».

САПР ТП «Sapr_2017» має широкий функціонал і дає змогу, окрім проектування маршрутно-операційного опису ТП в технологічних картах за ГОСТом, розрахувати економічну ефективність виробництва у відповідності до дійсних цін, які користувач може змінити вручну, одержати чорновий варіант G-коду (керуючої програми для верстатів з ЧПУ), яка після перевірки і можливо корегування може бути використана у виробництві. Діаграми трудомісткості операцій і трудомісткості за видами обладнання, як результат програми, дають можливість, після їх аналізу, відредагувати структуру ТП. Для цього можуть бути внесені відповідні зміни в робочому варіанті ТП. Можливе як укрупнення операцій, так і їх де інтеграція для забезпечення необхідного співвідношення нормативних параметрів операцій.

Слід також зазначити що складання принципової схеми ТП, на відміну від типових послідовностей оброблення поверхонь деталі є більш трудомісткий процес, бо вимагає призначення припусків, визначення параметрів шорсткості для операцій, але використання САПР ТП «Sapr_2017», значно спрощує цей процес, дає змогу відразу побачити обробку на кожну поверхню, запобігає виникненню помилок на подальших етапах виготовлення деталі і циклічним поверненням і редагуванням ТП.

 


Ключові слова


система автоматизованого проектування

Посилання


Войтенко В.І. Автоматизированный синтез структуры технологических процессов механической обработки деталей машиностроения.  «Сучасні наукові дослідження та розробки: теоретична цінність та практичні результати». Матеріали міжнародної науково-практичної конференції(14-19 березня 2016 р. Братислава )