Наукові конференції України, Інновації молоді в машинобудуванні 2019

Розмір шрифту: 
Визначення фізико-механічних властивостей зв'язок людини
В. М. Малинський, О. В. Степанюк, П. В. Яковчук, О. С. Мусієнко, Фам Д. К.

Остання редакція: 2019-05-17

Анотація


В травматології більшість переломів перепадають на пошкодження ключиці і складають близько 16%. Для зрощення пошкодженої кістки використовують різні системи фіксації, такі, як стержневі апарати та пластини. На сьогоднішній день, вибір конкретної методики фіксації спирається лише на суб’єктивний досвід фахівця і не має конкретного обґрунтування. Оскільки проведення експериментів на натурних об’єктах є складним, доцільно проводити комп’ютерне моделювання або випробування на штучних кістках. Для цього необхідно знати точні дані фізико-механічних властивостей кісток та зв’язок людини.

Тому актуальним є визначення фізико-механічних властивостей зв’язок людини.

Зразки для випробування на розтяг були підготовлені у вигляді смужок розрахунковою довжиною 60 мм. Випробування проводилось на універсальній випробувальній машини TIRAtest-2151. Зразки закріплювали в затискувачі, які розводили зі швидкістю 20 мм/хв. При цьому безперервно вимірювали навантаження і видовження зразків.

У результаті випробувань отримали наступні значення:

-         границя міцності - 0,32 МПа;

-         відносне видовження - 33,45%;

-         модуль пружності - 2,65 МПа.

У даній роботі було представлено фізико-механічні властивості зв'язок людини та криву при розтязі, що дозволять моделювати процес наближений до дійсного.


Ключові слова


Біомеханіка, фізико-механічні властивості, зв'язки людини