Наукові конференції України, Інновації молоді в машинобудуванні 2019

Розмір шрифту: 
Удосконалення гвинтового натяжного пристрою стрічкового конвеєра
В А Костюк, Ю М Гузенко, А І Петришин

Остання редакція: 2019-05-06

Анотація


Для здійснення безперервного переміщення сипких, кускових та штучних вантажів найбільш широко використовують стрічкові конвеєри. На стрічкових конвеєрах малих потужностей і довжин застосовуються натяжні пристрої, які містять закріплені на рамі напрямні з повзунами для осі натяжного барабана стрічки і зв’язані з напрямними та їх повзунами гвинти із встановленими на своїх вільних кінцях гайками.

Разом з цим, відомий натяжний пристрій, який містить закріплені на рамі напрямні з повзунами для осі натяжного барабана і зв’язаний з напрямними та їх повзунами натяжний гвинт із встановленою на своєму вільному кінці гайкою. Проте зазначений пристрій не забезпечує автоматичного підтягування стрічки при її подовженні в процесі роботи конвеєра.

В удосконаленому натяжному пристрої напрямні і повзуни з’єднані двома пластинами, при цьому натяжний гвинт одним кінцем закріплений в середній частині з’єднуючої повзуни пластини і проходить через отвір в середній частині з’єднуючої напрямні пластини. Встановлена на незакріпленому кінці натяжного гвинта гайка має форму диска з кільцевою канавкою та намотаним на нього гнучким тросом, з’єднаним одним кінцем із зовнішньою поверхнею цього ж диска, а другим кінцем з підвісним вантажем.

При роботі конвеєра його стрічка обома своїми вітками між приводним і натяжним барабанами поступово подовжується і зменшує з ним своє фрикційне зчеплення. В результаті зменшення натягування обох віток стрічки встановлена на незакріпленому кінці натяжного гвинта дискова гайка під дією на неї через гнучкий трос підвісного вантажу плавно накручується на стрижень натяжного гвинта і підтягує конвеєрну стрічку до її попереднього стану.

Одночасно здійснюється розмотування гнучкого троса з дискової гайки і поступове опускання підвісного вантажу. При цих умовах змінні навантаження конвеєрної стрічки не забезпечують подовжні коливання натяжного барабана із своєю віссю і повзунами, а також його зміщення в попередні положення після зупинки конвеєра.


Ключові слова


стрічковий конвеєр, натяжний пристрій

Посилання


1. Спиваковский А.О. Транспортирующие машины /А.О. Спиваковский, В.К. Дьячков. – М.: Машиностроение, 1983. – 487 с.

2. А. с. СССР № 1726329, МПК B 65 G 23/44. Натяжное устройство конвейера /Н.Н. Цвилынюк. – Опубл. 15.04.1992, Бюл. № 14. – 3 с.

3. Патент України № 126276 на корисну модель, МПК B 65 G 15/00; B 65 G 23/44. Натяжний пристрій стрічкового конвеєра /Ю.М. Гузенко, В.А. Костюк; власник: НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського». – Опубл. 11.06.2018, Бюл. № 11. – 5 с.