Наукові конференції України, Інновації молоді в машинобудуванні 2019

Розмір шрифту: 
Барбатація киснево-водневою сумішшю води для зміни її окисно-відновного потенціалу (овп, red-ox)
К. С. Голіченко, Я. С. Жицька, І. В. Ночніченко

Остання редакція: 2019-04-25

Анотація


Вода є важливим елементом нашого життя, і існує безліч характеристик, які суттєво впливають на її властивості. Головною тезою є те, що тіло людини складається в середньому на 60 % з води. Предметом нашого дослідження стало визначення впливу Red-Ox (окисно-відновного потенціалу) на воду. Редокс-потенціал характеризує здатність води приєднувати і віддавати електрони зовнішньому середовищу.  Іншими словами, редокс-потенціал виражає активність мікроелементів в хімічних процесах, пов’язаних зі зміною заряду іонів у рідинах. Це означає, що окисно-відновний потенціал рідини визначає унікальність її властивостей. У зв’язку з тим, що молекули води досить легко дисоціюють на іони, можна відносно швидко отримати насичену воднем воду, яку ми і плануємо досліджувати [1-4].

Вода з низьким окисно-відновним потенціалом має низку особливостей, що може позитивно впливати на живі організми. З інформаційних джерел встановлено факт того, що така вода є мікрокластерною, що впливає на її проникливість у живі тканини [1-3].

Для отримання від’ємного значення окисно-відновного потенціалу води ми використовували розроблений генератор воднево-кисневого суміші. Для цього було розроблено методику проведення експерименту та методику калібрування ОВП метру.

За результатами досліджень встановлено математичну залежність окисно-відновного потенціалу від часу і отримано закон, який описується поліномом четвертого ступеня OVP = 5E-08t4 - 6E-05t3 + 0,0267t2 - 5,38t + 150,59. В цілому, окисно-відновний потенціал змінився з +150 мВ до -300 мВ, при цьому максимальний час насичення («барбатації») складав 480 с.

Для того щоб забезпечити достовірне значення окисно-відновного потенціалу під час експерименту, нами було проведено дослідження залежності підвищення редокс-потенціалу в насиченій воднево-кисневій суміші  води від часу. Отримали наступний результат: за час близько 40 хвилин редокс-потенціал змінився (зменшився) зі значення           -285 мВ лише до -260 мВ.

Таким чином, даний спосіб дозволив отримати негативне окислення води об’ємом     0.4 л зі значенням ОВП -300 мВ за 480 с. При цьому насичення є досить стійким, і значення ОВП змінюється не суттєво за 40 хвилин на 25 одиниць від максимального. В подальшому планується провести експеримент, по дослідженню впливу води з окисно-відновним потенціалом близько -100…-200 мВ на живі організми, наприклад на ріст плодових рослин.



Ключові слова


Барбатація; Окисно-відновний потенціал; Редокс-потенціал

Посилання


  1. ОВП воды [Електронний ресурс] // Энергетика воды, свойства и память. – 2018. – Режим доступу до ресурсу: http://www.o8ode.ru/article/energo/ovp_water/.
  2. Гайдуков.Н. Г. // Вода и ее использование в технике, быту, сельском хозяйстве // Гайдуков Н. Г., Кайгородов Е. А.– Краснодар 2008
  3. Волчанская А. А., Зражевская М. С., Николаенко С. Н., Николаенко В. И., Епишина Т. Д. Получение питьевой воды с отрицательным окислительно-восстановительным потенциалом // Молодой ученый. — 2017. — №7. — С. 119-121. — URL https://moluch.ru/archive/141/39676/ (дата обращения: 22.04.2019).
  4. Варнавский И.Н.,  Вода и здоровье [Текст] : монография / И.Н. Варнавский. - Киев : Фитосоциоцентр, 2001. - 231 с. - ISBN 966-7938-06-9.